Cirka mākslinieku algas

Cirks ir piepildīts ar talantiem. Sākot ar akrobātiem, kas uzstājas uz virves augstu gaisā, līdz pat klauniem, kas izklaidē publiku, cirka mākslinieki ir profesionāli izklaidētāji. Tomēr dzīve cirkā ir arī prasīga. Ceļojošais cirks parasti sniedz vairāk kā 300 izrādes gadā. Mākslinieki reti vienā pilsētā pavada ilgāk par dažām dienām un uz savām mājām var neaizbraukt vairākus mēnešus vai pat gadu. Cirka mākslinieku algas ietekmē vairāki faktori, ieskaitot cirka mākslinieka pieredzi, mākslinieka darbību, cirka kompānijas reputāciju.

Būt par klaunu

Pagātnē ziloņi, lauvas, tīģeri bija cirka zvaigznes, pēdējos gados tomēr daudzas cirka kompānijas vairs neliek tik lielu uzsvaru uz dzīvnieku iesaistīšanu, attīstot klaunu slavenības. Bello Nock cirka klauns ar sarkaniem matiem kļuva ļoti populārs, uztājoties Ringling Bros. and Barnum and Bailey Circus. Saskaņā ar Pittsburgh Post-Gazette, klauna alga bija $600,000 gadā. Daži no viņa darba bonusiem ir personiskais asistents un šoferis viņa treilerim.

Prasmes maksā

Ne visi cirka mākslinieki tiek atalgoti kā slavenības. Ieejas līmeņa mākslinieki saņem tikai $300 nedēļā. Tāpat alga cirkā ir atkarīga no mākslinieka uzstāšanās. Akrobātiem, piemēram, ir fiziski spraigs darbs un tie vidēji saņem vairāk kā žonglieri. Trapeces mākslinieki pelna vidēji starp $40,000 un $70,000 gadā.

Ieguvumi

Neatkarīgi no pieredzes, ceļojošā cirka mākslinieki galvenokārt visi saņem ēdienu, guļamvietu un ceļojuma pabalstu. Vidējs mākslinieks nesaņems īpaši gatavotu treileri, kā tas ir Bello Nock; viņiem var būt jāsaspiežas cirka vilcienā vai arī tie saņem nakstsmājas viesnīcā. Cirque du Soleil piedāvā pieeju bezmaksas izglītībai mākslinieku bērniem, protams, tiem, kas piedalās augstākās kvalitātes šovos vismaz gadu. Cirka kompānijas tāpat var piedāvāt arī veselības apdrošināšanu, pieeju veselības veicināšanas pakalpojumiem, atvaļinājuma dienas un apmaksātu ceļu uz mājām vienu reizi gadā, kā arī citus bonusus.

Darbs

Akrobāti, žonglieri un citi mākslinieki var gatavoties karjerai cirkā, apmeklējot cirka skolu. Kā, piemēram, Circus Center San Francisco piedāvā studentiem akrobātikas kursa programmu un klaunu apmācību. Tāpat centra studenti saņem apmācību un padomus, kā veidot cirka iestudējumus un priekšnesumus. Cirka mākslinieki visbiežāk slēdz darba līgumu uz vienu vai diviem gadiem. Daži cirka mākslinieki sadarbojas ar aģentiem, kas piemeklē viņiem darbu cirkā. Tāpat aģents var palīdzēt sakārtot algas jautājumus.