Ieguvumi no cirka

Cirkus māksla piesaista cilvēkus visos vecuma posmos un fiziskajā sagatavotībā. Tas var palīdzēt cilvēkiem, īpaši bērniem un studentiem attīstīt pacietību un  neatlaidību. Tas mums iemāca, ka izaicinājumi var būt aizraujoši. Tas attīsta iztēli un paaugstina spējas risināt problēmas, dodot iespēju jums mēģināt un uzstāties ar jebkādu triku, par kuru iedomājaties. Vienīgais ierobežojums trikos vai prasmēs ir jūsu iztēle. Viss pārējais ir tikai prakse.

Cirka mākslai ir vairāki ieguvumi, kas vienlaikus ir gan pierādīti, gan pieņemti, veicot novērojumus. Ir pierādījumi tam, ka žonglēšana var palīdzēt cilvēkiem ar dislekciju, disprasiju vai uzmanības deficītu.

Fiziski ieguvumi

Tādas prasmes kā diabolo, griezt un žonglēt ar šallēm vai bumbām uzlabo roku-acu koordināciju, koncentrēšanos, manipulāciju, mešanas un ķeršanas prasmes, tuvību un vadību, kā arī ir lieliski sānu vingrinājumi. Ja jūs spēlējat jebkādu no bumbu sporta veidiem, iemācieties žonglēt. Žonglēšana ir neiromuskulāras prasmes, kam var būt lieliska ietekme uz jūsu smadzeņu darbību.

Līdz ar citiem ieguvumiem, žonglēšana uzlabo:

  • Dubultspēli
  • Roku-acu koordināciju
  • Dziļuma uztveri
  • Perifēro redzi
  • Neiromuskulāro līdzsvaru
  • Ātrumu spiediena ietekmē
  • Koncentrēšanos

Emocionālie ieguvumi

Cirka mākslas apguve var radīt sajūtu par sasniegumu un var paaugstināt pašvērtējumu. Tas var būt lielisks veids, kā uzlabot pašpārliecību.  Pamatprasmes var iemācīties ļoti ātri un daudzi cilvēki sapratīs, ka var paveikt kaut ko, kas iepriekš ir licies “neiespējams”. Līdz ko “neiespējamais” ir sasniegts, viņiem var būt pavisam cits skats uz dzīvi, daudzas lietas pēkšņi var likties daudz sasniedzamākas. Kad studenti var piecelties un izstāties citu priekšā, tas uzlabo pašvērtējumu.

Cirka māksla ir tik sāncensīga, cik jūs paši to vēlaties. Lielākā daļa, kas hobija līmenī žonglē nevar tikt salīdzināti ar profesionāļiem un tā tas ir lielākajai daļai praktiķu, ļaujot cirkam būt destresoram bez jebkāda ārēja spiediena. Un tad ir citi, kas metas iekšā konkurējošajā vidē. Par laimi lielākajā daļā no organizācijās, sacensības būs pēdējā dienā, piemēram, the World Juggling Federation rīko sacensības, kur var piedalīties cilvēki no visas pasaules, lai demonstrētu savas prasmes.

Ieguvumi no mācīšanās un pašizaugsme

Pašvērtējums: kad kāds var piecelties un uzstāties citu priekšā, viņu pārliecība aug. Lai paaugstinātu pašvērtējumu tas, kas ir nepieciešams ir saņemt atzinību un aplausus no zāles. Pašvērtējums un pārliecība var pieaugt dramatiski pat bez sacensības, uzstāšanās laikā un turpinot apgūt aizvien jaunus trikus, kas atjauno un virza iekšējos izdošanās mehānismus.

Kinestētiski un fiziski aktīvie audzēkņi: lielākā daļa jaunu cilvēku ir kinestētiķi, proti, tie visbiežāk izvēlas “mācīties darot”. Ja jūs apvienojat žonglēšanas pauzes savā ikdienas studiju režīmā, jūs pamanīsiet, ka būs tādi, kas mācīsies un uzlabos zināšanas akadēmiski, vienlaikus viņi būs spējīgi arī parādīt kādu triku ģimenei un draugiem.

Noturība un neatlaidība: kad jūs žonglējat, jūs nometīsiet bumbiņu vairākkārt. Nav iespējams izvairīties no tā. Jūs ātri vien apgūsiet, ka kļūdas un izgāšanās, ir būtiska dzīves sastāvdaļa, kā arī tas ir ceļš uz veiksmi. Pēkšņi nomešana un kritieni nav svarīgi, jo jūs mācāties izbaudīt procesu.

Attīstīt hobijus un intereses: ņemot vērā, ka cirka prasmes ir ļoti plašas un variē, tāpat kā cilvēki, jūs varat atrast kādu no disciplīnām, kas jums patīk vairāk kā citas un jūs gribēsiet uzzināt par to vairāk. Cirka prasmes un sports ir lielisks veids, kā būt aktīvam, tāpat fiziski intensīvāki treniņi palīdzēs cīnīties ar aptaukošanos, kas kļūst arvien izplatītāka.

Satikt draugus: jebkurš, kurš žonglē, tāpat kā darot jebkuru citu sporta veidu, varēs atrast un iepazīties ar vēl citiem, kam ir tādas pašas intereses un iespējams pat visi varēsiet mācīties kopā un mācīties viens no otra. Tas palīdzēs veidot spēcīgāku draudzību vienam ar otru un varbūt tie pat ir draugi visai dzīvei.