Pasaulē populārākie cirki

Circus Vargas

ir cirks no ASV. Tas ir radies 1960. gadu vidū, kuru atklāja Clifford E Vargas un šobrīd ir viens no retajiem cirkiem, kas notiek teltī.

Cirque du Soleil

ir laikmetīgais cirkus (“jaunais cirks”) no Kanādas (Monreāla, Kvebeka) un tiek uzskatīts par lielākajiem teātra producentiem pasaulē. Tā izrādes sastāv no dažādiem cirka stiliem un tiek demonstrēti visā pasaulē.

Cirque Medrano

ir franču cirks no Parīzes. Tas radies no Fernando cirka ģimenes un Britu ceļojošas cirka ģimenes Robert Austen Brothers. Tas sākumā bija Robert Austens Mediterrean cirks un tad kļuva par MedRAno.

Circus Contraption

 ir cirka un tumšā kabarē trupa, kas bāzējas Sietlā un Vašingtonā. Tiem ir aptuveni ducis mākslinieku, kas izrādēs izmanto dzīvo mūziku un pašu radītu oriģinālmūziku, ko tirgo arī CD. Šis cirks tika atklāts 1998. gadā.

Circus Krone

atklāja Carl Krone 1905. gadā. Šis ir viens no lielākajiem cirkiem Eiropā un viens no retajiem, kas atrodas pats savā ēkā Minhenē, Vācijā.

Circus Oz

ir laikmetīgais cirks ar rock’n’roll elementiem, populārs ar teātri un satīru no Melburnas, Austrālijas, tas atklāts 1978. gadā. Tie veido ne tikai izrādes, bet arī piedalās dažādās sociālās aktivitātēs un sniedz atbalstu dažādos pasākumos.

Cirkus Cirkör

ir laikmetīgais cirks, kas atklāts 1995. gadā, Stokholmā, Zviedrijā. Tas galvenokārt piedāvā šovus dažādās mazās vietās. Tā mājvietu sauc “Subtopia”.

Circus Redickuless 

tika atklāts Losandželosā. To atklāja pankroka impresionists ar iesauku “Vista” John Rinaldi un Michael Gump 1995. gadā. Tas ir bijis turnejās četrus gadus un viņiem ir vairākas veiksmīgas uzstāšanās, piemēram, “Speed Metal tap dance”, “The Talking Mime”, “Amazing Jarico Reese – the talentless magician”.

Lennon Bros Circus

ir tradicionāls cirks no Austrālijas, kas atklāts 1890-tajos gados. Tiem ir savvaļas kaķi, 35 cilvēku komanda, 14 smagās mašīnas, 2 treileri, 14 karavānas un tiem ir pašiem sava telts.

Moscow State Circus

tiek saukts, lai apzīmētu dažādus cirkus, bet visbiežāk ir pazīstams ar divām ēkām Maskavā – “Circus NikulinunBolshoi Circus.

NoFit State Circus 

ir laikmetīgais teātris no Cardiff, Wales. Tie uzstājas arī citās vietās, izmantojot pašu gatavotu telti, kas veidota kā kosmosa kuģis.

Ringling Bros and Barnum & Bailey Circus  

ir tradicionāls cirks no ASV, kas atklāts 1907. gadā. Viņi sevi dēvē par “Labāko šovu pasaulē”. Viņiem ir divas tūres, kas ietilpst vilcienā (viens vilciens ir jūdzi garš) un viena smago mašīnu tūre. Iespējams tas ir labākais šovs pasaulē.

Circuba

ir Kubas nacionālais cirks, atklāts 1968. gadā. Šā cirka māksliniekiem visupirms ir jāpabeidz akadēmiskais kurss un tad tie var apmeklēt četru gadu treniņkursus, lai kļūtu par cirka māksliniekiem.

The Flying Fruit Fly Circus

ir jaunais cirks no Austrālijas, kas tika atklāts 1970-tajos gados. Tā vienlaikus arī ir vienīgā pilna laika cirkus skola Austrālijā un tā piedāvā izglītības programmu bērniem dažādos vecumos un atkarībā no to spējām. Flying Fruit Fly Circus skola tika atklāta 1987. gadā un to uzrauga Viktorijas izglītības departaments.